Etykiety

arlekin (2) baletnica (1) chata góralska (4) GoldenKite (11) Gołąbki (5) haed (12) haft (66) Inne (2) jack (4) kot (2) misie (9) myszy (4) Profilo (4) SAL-madame (5) Skończone (18) słoń (8)

piątek, 28 grudnia 2012

Motywacja

Szperając po internecie znalazłam bloga SAL HAED. Dziewczyny szyją różne wzory haed i prezentują swoje postępy. Strona warta polecenia.Niektóre osoby szyją wieloma nitkami, w związku z tym mam do was pytanie, może ktoś ma doświadczenie w takim szyciu.  Czy jeden kolor bierze się i używa w pionie na 10 kratek czy wedle uznania? Żeby bardziej wytłumaczyć o co mi chodzi wklejam zdjęcie z tamtego bloga


I mam jescze jedną dobrą wiadomość po roku przerwy szycia taty znowu zaczął. namówiłam go, aby wyszył mi rybę. Jak skończy to oczywiście umieszczę na blogu zdjęcia.


Odpowiedź dla Judysia haftuję na kanwie ok. 70 oczek na 10cm ( dokładnie nie chciało mi się liczyć). Używam 2 nitek, ponieważ niektóre symbole składają się z 2 kolorów.

1 komentarz:

  1. Wypełnia się kratkę 10x10 po kolei kolorami, czyli bierze się pierwszy kolor i haftuje krzyżyki w tym kwadracie i zostawia w pierwszym miejscu, gdzie występuje ten kolor w kwadracie poniżej. Tak aż do całkowitego wypełnienia kwadratu. Kolejny kwadrat zaczynamy od pierwszej nitki w najwyższym rzędzie (wybieramy sobie czy nam wygodniej pierwszą z prawej czy z lewej). Tutorial jest tu http://pulltheotherthread.blogspot.com/2012/09/parking-tutorial.html lub tu http://www.craftywriter.co.uk/parking-guide/ . Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń